• 1 GBP = 5.1388 LEI
    • 100 HUF = 1.4872 LEI

Címke: Bukaresti Steaua

• Jenei Imre: „ez az igazi Steaua”

Jenei Imre, az 1986-ban Bajnokcsapatok Európai Kupáját (BEK) nyert Bukaresti Steaua legendás edzője is állást foglalt pénteken abban a vitában, hogy az első osztályban szereplő, Gigi Becali által finanszírozott csapat, vagy a hadsereg által létrehozott, a bukaresti negyedik osztályban szereplő alakulat az igazi Steaua.

• Irtó nagy zakót kapott Magyarországon a Steaua

A Körmend végig vezetve 16 ponttal legyőzte hazai pályán a Bukaresti Steauát  szerdán a férfi kosárlabda Európa Kupa-selejtező második fordulójának első mérkőzésén.

• Férfi kosár: söpréssel nyerte ötödik bajnoki címét a Kolozsvári U-BT

Fennállása ötödik bajnoki címét hódította el a Kolozsvári U-BT férfi kosárlabdacsapata, amely a döntő harmadik mérkőzésén 75-61-re legyőzte a Bukaresti Steauát és 3-0-val „kisöpörte” a döntőből a fővárosiakat.

• Egy győzelem választja el ötödik bajnoki címétől a Kolozsvári U-BT-t

Egy győzelem választja el fennállása 5. bajnoki címétől a Kolozsvári U férfi kosárlabdacsapatát, amely a Bukaresti Steaua elleni finálé első két, hazai pályán megrendezett mérkőzését megnyerve 2-0-s előnyt szerzett a három győzelemig tartó párharcban.

• Férfi kosár: Nagyvárad vagy Kolozsvár lesz a Steaua döntőbeli ellenfele?

Szombaton tudja meg erdélyi ellenfele nevét a férfi kosárlabda-bajnokság döntőjébe szerdán délután bejutó Bukaresti Steaua, ugyanis akkor játssza le a mindent eldöntő ötödik mérkőzését a Kolozsvári U és a Nagyváradi CSM.

• Kosár: legnagyobb riválisáért harcolt a Kolozsvári U-BT?

Az utolsó fordulóban lejátszott szerdai mérkőzéseknek is befolyásuk volt a negyeddöntők párosítására a férfi kosárlabda-bajnokságban. Az alapszakaszt fölényesen megnyerő Kolozsvári U-BT teljes erőbedobással, sportszerűen harcolt a Bukaresti Steaua ellen és így legnagyobb riválisát, a Nagyszebeni CSU-t juttatta fel a dobogó második fokára.

• Férfi kosár: az U-BT rekordszámú néző előtt alázta meg a Steauát

A vártnál simább győzelmet aratott (85:68) a Kolozsvári U-BT a Bukaresti Steaua ellen a férfi kosárlabda-bajnokság rangadóján és ezzel – négy fordulóval az alapszakasz vége előtt – 99 százalékban bebiztosította első helyét.

• EL: egy győzelem és egy döntetlen a román csapatok mérlege

Egy győzelem és egy vereséggel felérő döntetlen a román labdarúgócsapatok mérlege az Európa Liga csoportkörének csütörtökön rendezett harmadik fordulójában.

• Liga 1: a Kolozsvári CFR 68 év után nyert a Steaua otthonában

Három ponttal tért vissza a listavezető Bukaresti Steaua otthonából a Kolozsvári CFR, amely a labdarúgó Liga 1 kilencedik fordulójának utolsó mérkőzésén Cristi Bud két találatával 2-1-re legyőzte Gigi Becali csapatát.